Salon kosmetyczny Kącik Urody Opoczno

Jak prawidłowo pielęgnować cerę starczą?

Pielęgnacja cery zimą

Zimą należy szczególną uwagę poświęcić naszej skórze. W tym okresie jest ona szczególnie narażona na ciągłe zmiany temperatury, wiatr i mróz, a także promieniowanie. Z tego powodu należy otoczyć skórę szczególną ochroną, aby nie dopuścić do wysuszenia, odmrożeń, przemarznięcia czy też pękania naczyń krwionośnych.

Zimowa pielęgnacja w domu

Z zimową aurą najlepiej poradzi sobie cera tłusta, lecz ona także potrzebuje nawilżenia. Bardzo dobrym wyborem dla niej w okresie minusowych temperatur jest krem półtłusty. Cera sucha i wrażliwa będzie w tym okresie potrzebować solidnej opieki. Z natury najgorzej znosi mrozy. Narażona jest na ciągłe zaczerwienienia i pieczenie. Zdecydowanie dobrym wyborem będzie tłusty, niezbyt ciężki dla skóry krem, który nie będzie zakłócał naturalnej wymiany ciepła i nie będzie zapychał porów.

Posiadaczki cery naczynkowej powinny wyposażyć swoją kosmetyczkę w preparat specjalistyczny przeznaczonych na zimę, bogaty w substancję uszczelniające, wzmacniające i obkurczające naczynka krwionośne. Substancjami aktywnymi w takim kremie mogą być m.in. witaminy C i K, arnika, rutyna, wyciąg z kasztanowca.

Pamiętajmy o tym, że kosmetyki stosowane zimą powinny zawierać filtry. Jest to niezwykle istotne, gdyż śnieg odbija aż 80% promieni. Zmęczona zimą skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa na słońce.

Podczas mrozów przed wyjściem na zewnątrz, nie używaj kremu nawilżającego bez odczekania aż dokładnie się wchłonie ( około 15 minut) i pokrycia cery warstwą ochronną, ponieważ gdy w komórkach skóry znajdzie się woda, na mrozie zamarznie, dzięki czemu cera może stać się podrażniona, a nawet możemy zauważyć na niej tak zwane „pajączki”.

Nie rezygnuj zimą z fluidu, ponieważ stanie się on dodatkową warstwą ochronną. Do mycia twarzy używaj delikatnych żeli. Żele silnie złuszczające to ostatnia rzecz jaką chciała by poczuć na swojej powierzchni twoja zmęczona zimowymi warunkami skóra. Dłonią przyda się porządny peeling i intensywnie regenerujący krem. Nasze usta nie znoszą mrozu. Wargi pozbawione są gruczołów łojowych dzięki czemu zimą pękają i pierzchną. Stosuj więc natłuszczającą pomadkę do ust i zawsze miej ją przy sobie.

Ochrona cery zimą

Zimowa pielęgnacja u kosmetyczki

W Zimie gdy panuje mróz i wiatr, a na dodatek pada śnieg, prawdziwą rozkoszą dla naszej skóry staje się wizyta u zaufanej kosmetyczki, gdzie panuje przyjazna i relaksująca atmosfera, zapominamy o troskach pochmurnych dni. Kiedy mamy ochotę uciec od monotonii dnia codziennego, szarości za oknem, możemy oddać się w ręce kosmetyczki i poczuć odprężającą przyjemność. Zabiegi pielęgnacyjne naprawią szkody powstałe w wyniku panujących warunków pogodowych i uodpornią skórę.

Suchej cerze przyda się peeling i masaż dekoltu, szyi i twarzy. Poprawi on stan skóry i wpłynie relaksująco oraz przyspieszy mikrokrążenie. Ponadto z pomocą profesjonalnych kosmetyków natłuszczających , ampułek i intensywnie nawilżających masek, kosmetyczka pomoże cerze odzyskać witalność.

Skóra tłusta, podobnie jak mieszana, jest skłonna do powstawania zaskórników zamkniętych i otwartych. Będą jej służyć zabiegi oczyszczające np. z użyciem peelingu z kwasów owocowych , do jakich wykonania zimowa pora jest świetną okazją. Na ciało wpłynie świetnie sauna, masaże, ciepłe kompresy. Rozgrzeją one skórę i poprawią jej ukrwienie. Stanie się ona cudnie odżywiona i natleniona. Polecam wykonanie zabiegu z czekoladą. Pierwszym etapem zabiegu będzie peeling ciała, po czym zostanie ono otulone maską czekoladową. Piękny zapach pobudzi zmysły, a maska zadziała nawilżająco i odżywczo.

W pielęgnacji dłoni i stóp zbawienne okażą się kąpiele parafinowe. Rozgrzeją zmęczoną ciągłym chłodem skórę i zadziałają odżywczo. Po wizycie poczujesz się piękna i odprężona, a twoja skóra będzie gotowa do walki z chłodem zimowych dni.

Zadzwoń i umów się na wizytę:
794-995-941

Kącik Urody, ul. Spacerowa 1A, 26-300 Opoczno - Mapa dojazdu:

Salon kosmetyczny na mapieSalon kosmetyczny na mapie mobile