Salon kosmetyczny Kącik Urody Opoczno

Czym charakteryzuje się cera tłusta?

Czym charakteryzuje się cera tłusta?

Cera tłusta jest gruba, szorstka, o zabarwieniu szarożółtym, słabo ukrwiona, przy otarciu chusteczką zostawia tłusty ślad, widoczne są ujścia gruczołów łojowych w postaci rozszerzonych porów skóry. Cera ta ma tendencję do pojawiania się zaskórników.

Zaletą tej cery jest to iż dobrze reaguje ona na bodźce atmosferyczne. Większy wpływ mają na nią czynniki wewnętrzne m.in. stres, napięcia nerwowe, zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia układu trawiennego. Cera ta dłużej będzie wyglądać młodziej, w wieku starszym, podeszłym nie ulega patologicznemu wysuszeniu. Ma większą odporność na środki higieniczne, dość dobrze znosi wodę i mydło. Przy cerze tłustej często dochodzi do powikłań trądzikowych i tworzenia się zmian zastoinowych.

Niewątpliwą wadą jest nieestetyczny wygląd, ponieważ skóra się błyszczy. Może występować łuszczenie się bocznych okolic nosa. Cera tłusta może pojawić się po 12 roku życia jest to związane ze wzmożoną stymulacją hormonalną gruczołów płciowych i łojowych. W dzieciństwie nie występuje.

Zadzwoń i umów się na wizytę:
794-995-941

Kącik Urody, ul. Spacerowa 1A, 26-300 Opoczno - Mapa dojazdu:

Salon kosmetyczny na mapieSalon kosmetyczny na mapie mobile