Salon kosmetyczny Kącik Urody Opoczno

Czym charakteryzuje się cera sucha?

Czym charakteryzuje się cera sucha?

Charakteryzuje się delikatnością, naskórek jest cieńszy, a z wiekiem staje się pergaminowa. Jest przezroczysta, łatwo ją podrażnić, mało elastyczna, a także sprawia wrażenie przypudrowanej, łuszczy się, przy otarciu chusteczką nie pozostawia wilgoci na niej. Skóra sucha ma szorstką, łuszczącą się powierzchnię.

Niewątpliwą wadą tej cery jest to, iż jej posiadaczki mogą spodziewać się już około 20 roku życia pierwszych zmarszczek, a źle pielęgnowana zamienia się w cerę starczą . Często pojawiają się tzw. fałdy skórne, ciemne linijne zmarszczki w okolicach szyi, ust i oczu ( gdy tylko zauważymy takie zmiany należy objąć naszą skórę szczególną opieką i poświęcić jej więcej uwagi).

Cera sucha posiada tendencję do zaczerwienień i rozszerzonych naczynek krwionośnych. Zabarwienie ma zwykle jasne, różowe. Zdarza się występowanie prosaków. Ma skłonność do przebarwień. Największym problemem dotyczącym tej cery jest trudność w wytworzeniu potrzebnej ilości naturalnych tłuszczów w skórze właściwej. Skutkiem jest brak odpowiedniej bariery ochronnej i skóra stale traci wodę i swoją elastyczność. Z upływem czasu skłonność ta pogłębia się i cera staje się coraz bardziej wiotka. Ogromne znaczenie dla tej skóry ma pora roku. Zimą oddaje ona swoją wilgoć do otoczenia, sprzyjają temu powietrze wysuszone przez grzejniki, a latem promieniowanie wysusza wpływając na jej gorszą kondycję.

Zadzwoń i umów się na wizytę:
794-995-941

Kącik Urody, ul. Spacerowa 1A, 26-300 Opoczno - Mapa dojazdu:

Salon kosmetyczny na mapieSalon kosmetyczny na mapie mobile