Salon kosmetyczny Kącik Urody Opoczno

Czym charakteryzuje się cera starcza?

Czym charakteryzuje się cera starcza?

Wraz z upływem lat procesy starzenia obejmują nie tylko naskórek, lecz powstają także w głębszych warstwach skóry. Główne zmiany powstają w skórze właściwej. Degradacji ulegają włókna kolagenowe oraz sprężyste. Skóra zaczyna się starzeć ok. 25 roku życia.

Po 30 roku życia zmarszczki mimiczne pogłębiają się i zaczynają przechodzić w zmarszczki trwałe. W wieku 40 lat pojawiają się zmarszczki promieniste wokół ust. Owal twarzy staje się nieregularny , policzki opadają i pojawia się linia smutku. Lipidy substancji międzykomórkowej tj kwasy, tłuszcze i ceramidy utleniają się i proces wytwarzania naturalnego czynnika nawilżającego zostaje zakłócony w wyniku czego skóra staje się sucha, szorstka i łuszczy się.

Skutkiem złożonego mechanizmu starzenia genetycznego zanikowi ulega żywa rozrodcza warstwa naskórka i maleje liczba podziałów komórkowych. Promieniowanie świetlne przyczynia się do tego, iż zewnętrzna warstwa naskórka staje się gruba i niespójna. Skóra starcza jest sucha, chropowata, mało elastyczna, pokryta zmarszczkami, z czasem mogą pojawić się odbarwienia i przebarwienia, brodawki, plamy soczewicze, łojotokowe zmiany zastoinowe, nadmierne rogowacenie.

Zadzwoń i umów się na wizytę:
794-995-941

Kącik Urody, ul. Spacerowa 1A, 26-300 Opoczno - Mapa dojazdu:

Salon kosmetyczny na mapieSalon kosmetyczny na mapie mobile